Mimo, że Monterey jest niezależną, dużą wersją systemu to liczba nowości jest dość ograniczona. Zresztą, od kiedy Apple przeszło na roczny cykl wydawniczy, te zmiany pomiędzy systemami nie są aż tak odczuwalne. W przypadku Monterey jest to szczególnie widoczne, gdyż większość zmian to przede wszystkim wprowadzenie podobnych funkcji, które są obecne w mobilnych systemach Apple. Jednocześnie najważniejsza funkcja, biorąc pod uwagę przewagę ekosystemu Apple nad konkurencją, nie jest dostępna w pierwszej wersji systemu i pojawi się w późniejszych aktualizacjach.
prezentacja mozliwosci nowej wersji procesora dla systemow mobilnych
Zmiany w Safari nie są tak kontrowersyjne jak w przypadku iOS. Ale nie obyło się bez zmian na przestrzeni kolejnych wersji beta i zrezygnowano z kompaktowego widoku kart. Za to mamy grupy kart czy udostępnione nam łącza z wiadomości iMessage. Podobnie jak na urządzeniach mobilnych, rozszerzono funkcje FaceTime, na starcie jednak nie znajdziemy SharePlay. Ta opcja pojawi się w kolejnych aktualizacjach. Ma ona ułatwić wspólne oglądanie seriali czy też słuchanie muzyki, ale też dzielenie się ekranem. Istotnym udogodnieniem jest możliwość planowania rozmów na FaceTime, która jest też kompatybilna z przeglądarkami na komputerach Windows i urządzeniami mobilnymi z system Android. Dzięki temu, FaceTime może być używany też bez wykluczania osób z innym sprzętem i traktowany poważniej na przykład przy rozmowach służbowych.
Przy uwzględnieniu specyfiki przenośnych HMI jednym ze sposobów na poprawę intuicyjności obsługi aplikacji mobilnych jest ograniczenie do minimum konieczności wpisywania przez użytkownika informacji za pomocą klawiatury ekranowej. Zamiast można na przykład korzystać ze skanerów kodów kreskowych oraz czytników RFID. Zmniejszy to frustrację operatora oraz liczbę błędnie podanych danych.
Co więcej, producenci urządzeń, aby móc wytwarzać produkt przez lata oraz zapewnić swoim klientom ich obsługę posprzedażną, potrzebują dostępności identycznych płyt głównych w tej samej konfiguracji przez wiele lat (tzw. longevity). Ma to również ogromne znaczenie w z uwagi na kosztowną certyfikację urządzeń, np. w branży urządzeń medycznych, a także w nowych aplikacjach mobilnych. Certyfikowana i dopuszczona konstrukcja nie może być potem zmieniana, a tego z produktami komercyjnymi się nie uda dokonać, gdyż one szybko wypadają z ofert. Takie płyty główne o gwarantowanej długiej dostępności też są przez to droższe od wersji komercyjnych.
Czerwiec był miesiącem bardzo interesujących informacji, które na nowo wzbudziły nadzieje fanów mobilnego systemu Windows. Microsoft przez przypadek udostępnił system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 3 dla uczestników programu Windows Insider. W większości przypadków po wgraniu nowej wersji systemu nie można było uruchomić telefonu i konieczny był powrót do poprzedniej wersji systemu. Niektórym użytkownikom udało się wgrać testową kompilację na telefon HP Elite x3 czego efektem były informacje o nowych możliwościach systemu oraz nowych możliwościach funkcji Continuum. Użytkownicy czekali z niecierpliwością aż Microsoft udostępni nowe rozgałęzienie dla telefonów, ale to nigdy nie nastąpiło. W zamian otrzymaliśmy rozgałęzienie Feature 2, które zostało stworzone głównie po to, aby nie wstrzymywać dalszego rozwoju systemu Windows 10 na pozostałych urządzeniach takich jak komputery, tablety oraz konsole Xbox. W tym miesiącu producent nawigacji AutoMapa postanowił zakończyć wsparcie dla telefonów z systemem Windows.
Oznacza to, że użytkownicy mają znacznie więcej możliwości niż na platformach mobilnych i okazało się, że ograniczenia nałożone przez deweloperów można łatwo obejść. macOS Big Sur na komputerach z procesorami Apple M1, do których należą najnowsze wersje Maca mini, MacBooka Pro i MacBooka Air, potrafi zainstalować aplikacje z odpowiednio podpisanych plików IPA. Tylko jak je zdobyć? Okazuje się, że nie jest to żadnym problemem.
Tablety Seria Z - AMD wchodzi do świata tabletów Firma AMD, twórca kategorii turbo tabletów, ogłosiła wprowadzenie nowej innowacji dla komputerów hybrydowych. Daje ona bezkompromisowe możliwości mobilnym komputerom w trakcie korzystania z samego tabletu bądź, gdy jest on połączony z klawiaturą. Komputerowe hybrydy to nowy segment rynku znajdujący się pomiędzy tradycyjnymi laptopami a tabletami. Firma AMD planuje zademonstrować hybrydy oraz działające osobno turbo tablety w trakcie mających się odbyć w przyszłym tygodniu targów MWC 2013 w Barcelonie.Technologia Turbo Dock firmy AMD automatycznie dostosowuje wydajność procesora APU. Podczas podłączenia komputera hybrydowego do bazy umożliwia to wykorzystywanie go do bardziej skomplikowanych zadań, jak np. tworzenie treści. Z drugiej strony technologia Turbo Dock firmy AMD obniża zużycie energii, gdy komputer działa w trybie samego tabletu, dzięki czemu pomaga zaoszczędzić zużycie baterii i wydłużyć czas oglądania filmów, nagrań wideo, jaki i przeglądania stron internetowych.
Wersja RWD pokoju webinarowego działa tylko na przeglądarkach Google Chrome oraz Safari. Aby dołączyć do pokoju webinarowego w wersji RWD, uczestnicy potrzebują najaktualniejszej wersji jednej z wymienionych przeglądarek na swoich urządzeniach mobilnych.
Firma Microsoft zmodyfikowała priorytet preferowanego procesora graficznego w wersji Windows 10, 2004. Jeśli wersja Twojego komputera to Windows 10, 2004 lub nowsza, zapoznaj się z poniższym oświadczeniem i rozwiązaniem.
(W panelu sterowania NVIDIA zauważysz również, że system operacyjny Windows zarządza teraz wyborem procesora graficznego. Jeśli nie widzisz tego powiadomienia, spróbuj zaktualizować sterownik NVIDIA do najnowszej wersji.)
Podobnie rzecz się ma z prezentacjami - do dyspozycji użytkownika oddanych zostało pięć gotowych szablonów oraz możliwość stworzenia dokumentu całkowicie od podstaw. Nie da się ukryć, że tworzenie prezentacji na ekranie dotykowym to czysta przyjemność i pomimo ograniczeń w stosunku do desktopowych wersji pakietów biurowych, prezentacje przygotowane wykorzystaniem mobilnego narzędzia nie odbiegają jakościowo od tych "normalnych".
Wczoraj, przy okazji prezentacji nowej wersji systemu Moblin 2.1, która przeznaczona jest dla smartfonów, pisałem o tym iż wkrótce będziemy mogli się spodziewać pierwszych telefonów opartych na nowym układzie firmy Intela - Moorestown. Zanim jednak, to nastąpi myślę, że warto przyjrzeć się bliżej produktowi, który już wkrótce będzie konkurował na rynku
... mobilne procesory Intel oficjalnie przeszły do historii. Intel to potęga na rynku procesorów przeznaczonych dla komputerów, jednak na rynku smartfonów sytuacja... stwierdza, że w ramach nowej strategii Intel rezygnuje z rozwijania projektów związanych z procesorami przeznaczonymi do urządzeń
3DMark pozwoli nam w prosty sposób przetestować telefon pod kątem procesora i grafiki. Sam test jest identyczny jak na komputerze. Poziom detali jak i grafiki jest jednak troszeczkę gorszy. Urządzenia mobilne nie są jednak tak bardzo wydajne jak komputery. Cały czas informowani jesteśmy o ilościach klatek na sekundę podczas działania testu. Jedynie zabrakło mi w mobilnej wersji 3DMarka informacji o taktowaniu procesora w danej chwili. Aplikacja czyta jedynie dane ze specyfikacji technicznej producenta. Równie dobrze możemy sobie sami podkręcić procesor, a benchmark nadal będzie miał informacje o domyślnym taktowaniu. Program jest darmowy i polecam wszystkim, którzy chcą przetestować swój sprzęt. Jest to także doskonałe narzędzie dla tych, co zastanawiają się jaki model wybrać, jeżeli zależy im na wydajności w grach. 2ff7e9595c
Comments